top of page
workshops and lectures top section.jpg

סדנאות והרצאות

IMG_20190518_154822.jpg
IMG_20220219_110240.jpg
IMG_20191116_104601.jpg

אני עובר תהליך שבו אני לומד להאמין בעצמי. עובד עם הסובבים אותי שמאמינים בי. לומד מהצלחה וכישלון. לומד להגדיר טוב יותר מה אני רוצה להשיג ומוביל את עצמי להצלחה. על בסיס הניסיון האישי שלי, ההרצאות מובילות לפרקטיקה של התנהגות והתנהלות. לחלום בגדול, ללמוד להאמין ביכולות האישיות, לבנות מיצגים ענקיים ומתוך זה להתנסות, ללמוד ולהתעצם. ההרצאות מתאימות לפורום של מנכ"לים, הנהלת חברה, ארגונים ועמותות. דרך ההרצאות ניתן ללמוד איך להיות ייחודיים במציאות המוצפת של עמותות ועשייה חברתית.

מכאב לאמונה

אני ילד (בן 40) היפראקטיבי עם הפרעות קשב וריכוז. שנות הלימודים בבית הספר הקטינו אותי וגרמו לי לא להאמין בעצמי. היום, כ-25 שנים אחרי סיום הלימודים, אני מבין שגם כאשר עשיתי דברים נפלאים שהיו הישגים רבי ערך לאדם בגילי, בתוך תוכי לא האמנתי שאני עשיתי אותם או שאני מסוגל לעשות מעשים כאלה. לאורך הדרך, למדתי להתחבר לאנשים מוכשרים מאד לצורך ביצוע פרוייקטים. מצד אחד, הם עזרו לי להגשים את החלומות שלי. מצד שני, הם מהווים עבורי כמראה המשקפת לי את עצמי ואת יכולותיי ומאפשרים לי לבנות את הביטחון ביכולותיי ולהגדיל את חלומותיי בהתאם.

גם לאחר שנים רבות של עשייה אינטנסיבית, הן במסגרת העבודה כיועץ למשרדי ממשלה והן כיזם חברתי בתחומים של חינוך לקיימות, טיפוח חשיבה יצירתית ועידוד לחדשנות, אני עדיין צריך לתרגל את האמונה בעצמי ושואב את האנרגיה לעשייה ויצירה, מתוך הכאב שחוויתי בשנות הלימודים.

מעבירים להילוך גבוה

בהרצאה אלמד את המשתתפים איך לחבק את הכאב ולהשתמש בו כמכפיל כוח להזזת הרים. איך להגשים חלומות ולא להיכנע לאתגרים שבדרך. האמונה ביכולותינו היא דבר חמקמק. ככל שאנחנו מתרגלים אותו יותר, אנו מעצימים את האמונה ביכולותינו, מעזים לחלום ומצפים מעצמנו להצלחות גדולות. האמונה ביכולותינו היא תכונה פנימית ואישית, אך היא ניזונה מההתנהגות של הסובבים אותנו.

בתור האנשים שבמרכז, אנחנו צריכים לחפש את אלה שיעצימו אותנו ביכולותיהם ובתגובותיהם כלפינו. כתומכים באחרים, אנחנו צריכים לסייע להם לבנות את הביטחון העצמי שלהם, להאמין בכולתם ולהניע אותם לסמן פסגות ולכבוש אותן. ההרצאה תלמד את המשתתפים להפיק את המיטב, הן כנתמכים שבמרכז והן כתומכים שמסביב. היא רלוונטית לכל אדם בכל מסגרת. הורים לילדים, מפקדים בצבא, מנהלי חברות ועסקים, מנהלי ארגונים ועמותות. כל אחד יוכל למצוא את ההזדמנויות להעצים את עצמו ולגרום לאחרים להעצים את עצמם.

פגישה עם מנכ"ל ונשיא העולם

בתור ילד עם היפראקטיביות והפרעת קשב למדתי כלים מדהימים מאחת הנשים המדהימות בישראל – יעל מלצר. היא לימדה אותי לחבק את הנשיא והמנכ"ל שבתוכי.

בתור ילדים היפראקטיביים אנחנו נשיאי העולם וחולמים בצורות ה כי פרועות שאפשר לדמיין. ומכיוון שעולמנו פרוע ומשוגע, אני רוצה להוביל אתכם להתחיל לחלום כנשיא הגלקסיה, כשהגבולות היחידים הם גבולות הדימיון ולהיות מנכ"ל בארץ לעולם לא של פיטר פן. אם כבר התחלנו לדמיין ולחלום בחלומות ענק והכשרנו את הנשיא שבתוכנו להאמין ולחלום בצורות הכי פרועות שיש, הגיע הזמן להכשיר את השותף להגשמת החלומות - המנכ"ל שבתוכנו. זה השלב שבו הנשיא הפרוע יהיה מנכ"ל שבכלים פשוטים יידע לחבר את החלום למציאות, להנגיש לאנשים שעדיין לא חולמים בענק ולמערכות הבירוקרטיות שממש לא פתוחות לשמוע על חלומות. בעסקים הגדולים הנשיא והמנכ"ל הם אנשים שונים בתפקידים משלימים. כל אחד מהם נושא תכונות מיוחדות המתאימות אותו לתפקידו. במציאות של יזמים, יש צורך להביא לידי ביטוי את מגוון התכונות שבתוכנו ולהבחין מתי מגיע תפקידו של כל אחד מהם לבלוט ולהוביל את תהליכי היצירה והבניה. 

להתחיל לחלום עם החולמים בענק

כשהתחלתי לחלום חלומות מטורפים ויצירתיים, חשבתי שאני הזוי וזה לא בריא שאני חולם את החלומות הללו. הדרך שלי להוציא את החלומות הללו לפועל היא להתחיל לעבוד עם חולמים בענק שיהיו איתי בחדר ויהיו היועצים שלי לחלומותי.

כך אני לומד להאמין בעצמי ויכול להגשים את החלומות הכי פרועים. בין היועצים שאני מארח בחדר העבודה שלי נמנים: 

  • ריצ'רד ברנסון

  • לאונארדו דה וינצ'י

  • ניקולה טסלה

  • ראש ממשלת ניו זילנד - ג'סינדה ארדרן

בהרצאה נדבר על פרוייקטים יוצאי דופן של ענקי החלומות ודרכים שלהם להגשים אותם. בהשראתם, נלמד גם אנחנו להגשים חלומות גדולים. ​

bottom of page