top of page
Untitled-1.jpg

בולטים בשטח - מגוון האטרקציות

בעמוד זה תמצאו דוגמאות רבות של מיצבים ואטרקציות. בכולם בולט השימוש בפסולת תעשייתית. תכולת עמוד זה משתנה בעקבות כל אירוע שארז מפיק, מאחר שצוות היצירה יוצר מדי פעם אטרקציות חדשות בהתאם למוצרי פסולת שמתקבלים מהתעשייה וצרכי הארגונים. האטרקציות משולבות הן בתכניות תנע-עיר הכלכלה המעגלית והן בתכניות של תנע HR.

 מגי הכבאית

כבאית "מגירוס" בת 50 שנה. בראשה פלטפורמה שמכילה בימת ריקודים ל- 25 איש עם בר שצופה על המסיבה. הירידה והעליה במדרגות תקניות. בצידי הכבאית ייפתחו ברים נוספים באורך של 7 מטר. הכבאית תאובזר עם לדים מחליפי צבעים. הכבאית היא פרויקט חברתי בשיתוף מרכזי נוער בגליל העליון ובנגב.

1.png

מבוך הגראפיטי

מבוך בגודל 50 מטר וגובה 2 מטר. מיוצר משלטי חוצות משומשים שציירו עליהם בני נוער מאזורי הפריפריה בדרום הארץ. במבוך מסתתרות חידות ששולחות את המשתתפים למיצגים ולמשימות במרחבי המתחם. השלטים שמהם מיוצר המבוך יהפכו לתיקים וייתרמו לילדי עוטף עזה ואשקלון.

IMG_20190830_094349_1.png

שלווה גיאודזית

3 כיפות גאודזיות שבכל אחת מהן 15 ערסלים. משתתפי האירוע יוכלו לנוח ולהירגע. 3 הכיפות יוצבו בצורת משולש במרחק של 10 מטרים ביניהן. במרכז המרחב יפוזרו "פופים" מחומרי מיחזור ופינות ישיבה ממשטחים של הגופים הבטחוניים. כל המתחם ייתרם לילדי הגליל העליון. הכיפות תקניות (V-1) ויכולות להיות מוצבות בבתי ספר.

8.png

חורשת עצי הקסמים

על עצי מתכת מפסולת תעשייתית תלויה פירמידה תלת מימדית. על כל צלע משימה לביצוע. המשתתפים בוחרים תליון בצבע שאוהבים. מדי שעה, יכריז מסך לד צבעוני על צבע נבחר. כל בעלי התליון בצבע המוכרז יפגשו יחד בנקודת מפגש הבנויה כפירמידה צבעונית. המשימות שעל הדפנות יובילו לאינטרקציה בין המשתתפים המחזיקים בתליון בצבע זהה. על עצי המתכת יתלו כ-150 "במבולות" שיעוצבו במיוחד לאירוע ויורכבו ע"י המשתתפים ובני משפחותיהם.

15.png

טסים לחלום – בשיתוף התעשייה האווירית וכפר הנוער אשל הנשיא

המתחם נבנה על מטוס בואינג 777 שהופך לבימת ריקודים ססגונית. במחלקה הראשונה נקרין סרטים ונחלק פופקורן לבאי האירוע. במחלקת הפרמיום של המטוס יהיה מרחב של מינגלינג שיכול להכיל עד 80 אנשים. המרחב יהיה מקום שאנשים יוכלו להצטלם עם התחפושות שלהם ולקבל תמונה מגניבה.

9.png

הבית של פיסטוק

עשוי מקוליסות (תפאורה של תכניות טלויזיה מוכרות). בתוך הבית יהיו כורסאות וינטאז' שמדמות את תקופת שנות ה-20. תמונות שייתלו במתחם יהיו מקפסולות נספרסו. התמונות יעוצבו וייוצרו ע"י המשתתפים באירוע. ככה יחברו את אנשי הפסטיבל ליצירת האירוע. המתחם ייתרם לאחר האירוע לילדים ומבוגרים באזורי הנגב.

IMG_20190830_094349_1.png

מחוץ למסגרת

במתחם יוצבו 15 מסגרות ענק צבעוניות מעוצבות בתצורות מוארות אותן בלדים צבעוניים. אנשי האירוע יוכלו להצטלם עם התחפושות שלהם במתחם.

IMG_20190830_094349_1.png

מרחב השראה

מרחב השראה כולל מרחב בגודל של 50X50 יהיו מיצגים אמנותיים שונים ששימשו בעבר כתפאורות לטלוויזיה ותיאטרון כגון: פסל החרות, פסלים של הוליווד, חללית, עוגה ענקית, גונדולה ועוד.

14.png

בית הקלפים

בית הקלפים בית הבנוי מקלפי משחק ענקיים (125X200 ס"מ). פעילות משחקית הקשורה לקלפים ולמשימות אינטראקטיביות.

IMG_20190830_094349_1.png

דג ענק

רכב אמנות שהוצג במידברן 2021 הוא בנוי על בסיס פיאט קובו ישנה עליה מורכבים שני ציורי ענק של דגים פסיכודליים. את היצירה בנה גיורא ברמן-יוצר התפאורות של ארץ נהדרת.

13.png

מתחם הבמבולה

במרכז המתחם, יעמוד פסל סביבתי גיאומטרי בצורת Stellated Icosahedron. זהו גוף הנדסי מרשים המורכב מחדירה גיאומטרית בין 5 פירמידות משוכללות. סביב הגוף המרכזי יתלו עשרות דגמים קטנים יותר של אותו גוף, שעל דפנותיהם ציורים של משתתפי האירוע ובני משפחותיהם, צילומים מרהיבים של פסולת תעשייתית למיחזור א עיטורים של ילדים בעלי מוגבלויות שיוזמנו לקחת חלק במיזם המסעיר.

2.png

וינטאג' ארט

תצוגה של 3 רכבים ישנים מאזור הגליל העליון. אלה הופכים למרחב יצירה עם שפע רכיבים מכניים שיהפכו את הרכבים לחדרי בריחה מטורפים. המיזם בהשתתפות טל עמלני – יזם חברתי וממציא פטנטים.

12.png

גלריית השראה

גלריית חוצות בהשתתפות אמני גראפיטי ועיצוב דיגיטאלי. אלה יקחו את המשתתפים לעולם דמיוני וחלומי של מכניקה ומכונות מעופפות. רוחב המיצג: 100 מטרים. גובה: 2 מטרים. בין התמונות יקבלו המשתתפים משימות שיובילו אותם למסע במרחבי האירוע כולו.

11.png

ים של אלמוגים

מתחם בגודל 20X20 מטרים. התצוגה כוללת "אלמוגים" מפסולת פלסטית תעשייתית, מוארים בתאורה אמנותית קסומה המשתלבת עם מוסיקה מרגיעה ומרחב להכרויות.

IMG_20190830_094349_1.png

קוביית המראות

מתחם בתוך מכולה שבתוכה יש מראות לונה-פארק מקומרות מפרספקס לשעשוע וצילומים. גלגל מזל יעניק למשתתפים משימות לביצוע מיידי. ובחוץ, ניתן לטפס על סולם ולגלוש לתוך בריכת כדורים. המכולה מוקפת במעקה בטיחות בגובה 1.5 מטר.  המכולה עטופה במשטחי קנווס ממוחזרים לציור. לאחר הארוע המכולה וציורי הקיר יתרמו ליישובי עוטף עזה כמרחב ליצירתיות.

IMG_20190830_094349_1.png

שבוע האופנה

טרנספורטר מרצדס יוסב לתצוגת אופנה ססגונית בסגנון "מידברן". משני צידיו קולבים עם תלבושות מהחלל החיצון ושפע "אקססוריז". משתתפי האירוע בוחרים, מתלבשים ויוצאים לבלות במסיבה. כל החומרים הינם חומרי שימוש חוזר. כל התחפושות ייתרמו לאחר האירוע לילדי קרית גת.

IMG-20220323-WA0128.png

פירמידות אצטקיות

50X50 מטרים של פירמידות עץ בגובה 2 מטרים. מתוך הפירמידות חתוכים עיטורים בסגנון אצטקי, דרכם בוקעת תאורה אמנותית מרגיעה. כל פירמידה בצבע אחר והיא קוראת לאנשים בעלי תדר דומה להתקבץ סביבה.

5.png

דמויות ענק

דמויות ענק בעיצוב של אמנים מובילים מעטרים את מתחם האירועים. 

10.png
bottom of page