top of page

סדנאות "מייקרים" ליצירה על בסיס חומרים ממוחזרים

בעמוד זה תמצאו מבחר מגוון של סדנאות ליצירה בחומרים ממוחזרים. הסדנאות מתאימות לספריות צעבוריות, חברות, מועצות מקומיות, ישובים כפריים ועוד. מאחר שאנחנו מונעים ממבחר חמרי המיחזור שאנחנו אוספים ממפעלי תעשייה, תוכלו למצוא כאן לעתים תכופות חידושים - סדנאות ש"נתפרו" על חומרים שקיבלנו. ממש כמו במסעדות שמבשלות עם חמרי הגלם שיש בשוק. רוב הסדנאות רשומות במאגר של ניטו טק, כך שהספריות הציבוריות יכולות להזמין אותן בדרך הנוחה להן. 

רובוטיק-ארט - סדנת מייקרים ליצירה בחומרים ממוחזרים

לאחר הרצאה קצרה על תחום הכלכלה המעגלית, מיחזור וקיימות, הילדים נחשפים לשפע ענק של חומרים ממוחזרים ובונים מהם דמות רובוטית לפי טעמם. מקלוני עץ משובחים, ערכות לתיקון פנצ'רים, פקקי בקבוקים ועוד, מעוררים את הדימיון ומובילים את כל אחד מהילדים ליצור לפי טעמו. והתוצאה, גלריה מקסימה של פסלונים, אותם הילדים לוקחים  הבית בגאווה. ועל הדרך, לומדים על מיחזור וקיימות וההכרח לעבור לכלכלה מעגלית.

הסדנה מתאימה ל- 20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

DSC07032.jpg

סדנת גראפיטי - יצירה חברתית בחומרים ממוחזרים

לאחר הרצאה קצרה על תחום הכלכלה המעגלית, מיחזור וקיימות, הילדים מגלים מסך שמשונית ענק שנתלה בשטח הפעילות. החומר כמובן ממוחזר. ולצד הבד, שפע מהמם של מכחולים, ספוגים וצבעים. צביעת המשטח מתבצעת במספר שלבים: הדבקת סרטי דבק שיוסרו לאחר הצביעה, "הזרקת" סילוני צבע שיוצרים את המראה הראשוני. השלמת הציור בצבע ואיורים, הסרת סרטי הדבק לגילוי השכבות הראשוניות. התוצאה, פוסטר ענק שיצרו כל המשתתפים יחד. אפשר להציג אותו בסביבת הספריה ואפשר לתפור ממנו תיקים לכל משתתפי הסדנה. 

 

הסדנה מתאימה ל-20-50 משתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

DSC08110.jpg

מיחזור בסטופ מושן - יצירה בחומרי מיחזור ותרגיל יצירתי באנימציה

הסדנה בהנחיית ד“ר איילת כרמי - בעלת דוקטורט בתולדות האמנות והיסטוריונית של הצילום. איילת מנחה את המשתתפים ביצירת דמויות ופורטרטים משפע חומרים ממוחזרים (בסגנון חנוך פיבן). עם גמר היצירה, מכינים המשתתפים סרטון אנימציה שמציג את הדמויות בסביבתן. הסדנה משלבת עבודת יצירה פלסטית יחד עם טכנולוגיית "סטופ-מושן" חינמית שמוריד כל ילד לטלפון הסלולרי שלו. (ילדים שאין להם טלפון אישי, מביאים בד"כ טלפון של ההורים או אחים).

הסדנה מתאימה ל-20 משתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

3b9afbc6d7a4d1fda8083ebf80c79440.jpg

עץ המשאלות - הדפסה תלת-מימדית ויצירה בחומרים ממוחזרים

סדנה בודדת או תכנית של 4 מפגשים המחברת בין מרכזי המייקרים לבין פעילויות יצירה. הילדים עוסקים בייצור מחברים פלסטיים ולאחר מכן בונים בעזרתם עץ ענק (200-250 ס"מ גובה) ממקלוני עץ. את עלוות העץ הם מעטרים בפרחים, עליהם הם כותבים ומציירים חלומות ומשאלות אישיות. 

בסיום הסדנה העץ נשאר כפסל סביבתי לתצוגה לכל באי המקום. 

הסדנה מתאימה ל-20 משתפים | משך הסדנה: שעה וחצי או 4 מפגשים של שעה וחצי

DSC00449.JPG

 320,000 פרצופים - יצירה חברתית בחומרים ממוחזרים

סדנה יצירתית מקסימה ומפתיעה המבוססת על יצירת תמונות פורטרט שובבות ממקלות ארטיקים, פקקי בקבוקים, חוטי חשמל ורכיבים אלקטרוניים. אלה מורכבים על גיליונות קרטון-ממוחזרים כמובן. כל גיליון מחולק ל-5 חלקים. לא ברור, למה? ואז, כשכולם חושבים שזהו זה, מתבקשים הילדים לפזר את הפרצופים ולרכז את כל העיניים בנפרד, אפים בנפרד, פיות בנפרד וכך גם חלקי המצח והצוואר. לאחר החלוקה, אוסף כל אחד מהילדים חלקים לפי בחירתו ויוצר פרצופים מהממים. בעצם כל ילד לוקח הביתה בסיום הסדנה, יצירה חברתית - תמונת פרצוף שכמה מהמשתתפים יצרו יחד. התוצאות מגניבות. קצת סטטיסטיקה: בסדנה של 20 משתתפים, יש 320,000 אפשרויות שונות להרכיב את הפרצופים!!!

 הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

65000-265.jpg

בניית בית ממקלוני עץ - סדנת מייקרים ליצירה בחומרים ממוחזרים

לאחר הרצאה קצרה על כלכלה מעגלית, נזרקים על השולחנות כמויות נדיבות של חומרים ממוחזרים שאנו אוספים מהתעשייה. ברוב המקרים, מוצרים מעולים בגימור גבוה, שפשוט סיימו את תפקידם בתעשיה. מתוכם, בוחרים הילדים ובונים לעצמם בתים לפי טעמים. גג רעפים, גג שטוח עם בריכה, עצי דקל בחצר או בתי כלונסאות תאילנדיים. הכל כיד הדימיון. ובסיום הסדנה, לוקחים הילדים את יצירתם הביתה להתפאר בה.

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

DSC07640.jpg

מטוס הנסיך הקטן - סדנת מייקרים ליצירה בחומרים ממוחזרים

לאחר סיפור קצר והקרנת סרטון על הנסיך הקטן והמטוס הזעיר שלו, נזרקים על השולחנות כמויות נדיבות של חומרים ממוחזרים שאנו אוספים מהתעשייה. ברוב המקרים, מוצרים מעולים בגימור גבוה, שפשוט סיימו את תפקידם בתעשיה. מתוכם, בוחרים הילדים ובונים לעצמם את המטוס ומעטרים אותו  לפי טעמם. מצפים את המשטחים בגזרי עיתונים ישנים, מוסיפים איורים וסמלים ועוד. ובסיום הסדנה, לוקחים הילדים את יצירתם הביתה להתפאר בה.

 

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

DSC06854.jpg

אניית פיראטים ממקלוני עץ - סדנת בנייה ויצירה מחומרים ממוחזרים

במסגרת הסדנה הילדים בונים דגמי אניות פיראטים, כולם מבוססים על כמויות ענקיות של מקלות ארטיקים משובחים "של הביוקר", שקיבלנו מיצרנית מזון מובילה. כל ילד בוחר בעצמו את פרטי המבנה ומעטר את האניה לפי טעמו. את האניות לוקחים הילדים הביתה, כדי להציג ולהתפאר.

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

תמונה2.png

בונים עיר ממקלוני עץ - סדנת בנייה חברתית בחומרים ממוחזרים

לאחר הרצאה קצרה על תחום הכלכלה המעגלית, מיחזור וקיימות, הילדים נחשפים לשפע ענק של חומרים ממוחזרים ובונים מהם אלמנטים של עיר מודרנית: בתי מגורים, אוטובוסים ורכבות, עמודי חשמל, מכוניות, מבני ציבור ועוד. את כל אלה הם ממקמים על משטח גדול ובונים את עיר העתיד. ובסיום הסדנה, עיר העתיד תוצג ברחבי הספריה, או שהילדים יקחו את החלק שבנו הביתה. אפשר כך או כך.

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

1.jpg

טום וג'רי באקווריום - סדנת תיכנות ראשונה לקטנטנים

סדנת תכנות ראשונית בשיטת LeapLearner הייחודית שיצרה פריצת דרך בלימודי תכנות לילדים. הילדים בונים משחק טום וג׳רי ואפליקציית אקווריום בעזרת בלוקים של קוד! מהם מרכיבים פקודות בפלטפורמה ייחודית שנבנתה לילדים. מטרת הסדנא לחשוף את הילדות.ים לקוד הראשון ולבסס אהבה וסקרנות לתחום התכנות.

הסדנה מתאימה ל-8 משתתפים. יש צורך ב-8 מחשבים | משך הסדנה: שעה וחצי

22-2.jpg

פייתון בחלל - סדנת תיכנות לילדים

סדנת תכנות, בשיטת LeapLearner הייחודית שיצרה פריצת דרך בלימודי תכנות לילדים. הילדים נחשפים לשפת התכנות פייתון, המובילה בעולם הקוד, ובונים אפליקציה ומשחק חלל מגניב בעזרת פייתון. השיטה מבטיחה לימוד אפקטיבי מתוך חוויה והנאה. בעקבות הסדנה, כל המשתתפים יקבלו יוזר אישי וגישה לתרגול ללא עלות נוספת.

הסדנה מתאימה ל-8 משתתפים. יש צורך ב-8 מחשבים | משך הסדנה: שעה וחצי

22-2.jpg

מיינקראפט  - סדנת תיכנות לילדים

סדנת תכנות, בשיטת LeapLearner הייחודית שיצרה פריצת דרך בלימודי תכנות לילדים. הילדים בונים ומשחקים בתוך המשחק מיינקראפט בשפת פייתון (מתאים לגילאי 9-11) או בשפת סקראץ (מתאים לגילאי 6-8). המשחק האהוב כולל ממשק השכלה בו נשתמש בסדנא ונחשוף לילדים את עולם הלמידה אשר מעודד אהבה וסקרנות לעולם התכנות המופלא. נשתמש גם בכלי בינה מלאכותית חדשים כגון chat gpt לתרגול והתנסות.

הסדנה מתאימה ל-8 משתתפים. יש צורך ב-8 מחשבים | משך הסדנה: שעה וחצי

22-2.jpg

זבלני אמנות - יצירה בחומרים ממוחזרים

במסגרת הסדנה, נחשפים הילדים לחומרים ממוחזרים מענף הדפוס. גיליונות גראפיים מרהיבים, שבלונות מקסימות, מכשירי שטנץ שחותכים צורות נייר מופלאות ומעודנות. מכל אלה, יוצרים הילדים תמונות מקסימות – כל אחד לפי תחומי העניין והטעם שלו. את התוצרים לוקחים הילדים הביתה כדי להציג בגאווה.

 

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

WhatsApp Image 2022-12-05 at 17.04.41 (5).jpg

כובע הקסמים של ה"מייקרים" - סדנת בנייה ויצירה

משתתפי הסדנה יבנו כובע קסמים של "מייקרים", מעוטר בתאורות LED, מניפה מסתובבת וגלגלי שיניים. הבניה על בסיס חומרים ממוחזרים. כובע הקסמים יכול לשמש כקישוט בחדרי הילדים, ואולי בעתיד נתאים לו גם סדנאות יצירת קסמים.

 

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

תמונה1.png

סדנת במבולות משפחתית - אתגר הנדסי קסום לעל המשפחה

זוהי פעילות יוצאת דופן להורים וילדים יחד. במסגרת הסדנה בונים בני המשפחה גוף הנדסי מקסים שנקרא "עשרימון מכוכב" אוStellated Icosahedron . זה נחשב אתגר לאנשי הנדסה ואדריכלים, אבל בתהליך בנייה מונחה, בהנחייתו של יורם בר-סלע, מצליחים כל המשתתפים להשלים את המשימה ולוקחים הביתה גוף גיאומטרי מרשים, להתפאר בו. על דפנות הגוף, מודפסים צילומים מרשימים של חמרי מיחזור, על מנת להזכיר לכולם את החשיבות של מיחזור וקיימות.

הסדנה מתאימה ל-10 משפחות. כל משפחה בונה "במבולה" אחת | משך הסדנה: 3 שעות

DSC03940.jpg

כוכבים של מיחזור - אתגר הנדסי קסום ודקורציה מרשימה לספריה

במסגרת הסדנה, בונים המשתתפים גוף גיאומטרי מרשים מאד הנקרא "עשרימון מכוכב". על דפנות הגוף מודפסים צילומים מרהיבי עיין של חמרי מיחזור, כדי להזכיר את החשיבות של מיחזור וכלכלה מעגלית. בניית הגוף נחשבת כאתגר לא קל למהנדסים ואדריכלים, אבל בתהליך מונחה של יורם בר-סלע שעוסק בבניית גופים כאלה כבר 25 שנים, זה עובד. בסיום הסדנה, ילכו הילדים הביתה לאחר שעברו חוויה מרגשת של בניה מדוייקת. ובספריה, יוצגו תוצרי הסדנה לתפארת.

 

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: 3 שעות

DSC06121.jpg

אוריגמי-תיק - עיצוב ויצירת תיקים בעבודת יד

הסדנה מבוססת על "נייר אבן"-תחליף נייר המיוצר מחרסית. זהו חומר נעים מאד לעבודה ולציור עליו ומתפרק בטמפרטורה של 70 מעלות. לאחר שהילדים מציירים ומעטרים את החומר, הם מקפלים אותו בסגנון יצירות אוריגמי ויוצרים ממנו תיק אישי. את התיק ניתן לעטר בחמרי מיחזור נוספים.

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

תמונה3.png

הגמד הנעלם - משחקי חוויה מגנטיים לאירועי קהילה

לוחות משחק מגנטיים שהופכים כל אירוע המוני לאטרקציה. ההפעלה מתאימה לילדים ומבוגרים גם יחד. המשחקים המקוריים מאתגרים את החשיבה היצירתית והדמיון של ילדים ומבוגרים בכל גיל, ומהווים חידוש מרענן בשוק האטרקציות לאירועים. מתאימים במיוחד לאירועי שבוע הספר וחודש הקריאה. לוחות המשחק המגנטיים כוללים אתגרי חשיבה, משחקי יצירה וסתם משחקים כיפיים בגירסאות ענק ססגוניות. בין המשחקים גם פאזלים ענקיים הקשורים לנושאי ספרים וקריאה.

ההפעלה מתאימה למאות ואלפי משתתפים | משך ההפעלה: עד 3 שעות, בהתאם למשך האירוע

NDS-1-500.gif

הגמד הירוק - לומדים על מיחזור וכלכלה מעגלית דרך משחק וחוויה

ברוח עיסוקינו בתחום המיחזור והכלכלה המעגלית, יצרנו ערכת משחקים חדשה הממוקדת בנושאים אלה. אותה אטרקציה מקורית לאירועי קהילה, אבל הפעם, עם אג'נדה חינוכית. 16 לוחות משחק מגנטיים הכוללים אתגרי חשיבה, משחקי יצירה, וסתם משחקים כיפיים בגירסאות ענק ססגוניות, המשחקים מתאימים לילדים ומבוגרים גם יחד. המשחקים המקוריים מאתגרים את החשיבה היצירתית והדמיון של ילדים ומבוגרים בכל גיל, ומהווים חידוש מרענן בשוק האטרקציות לאירועים. מתאימים במיוחד לאירועי שבוע הספר וחודש הקריאה. 

ההפעלה מתאימה למאות משתתפים | משך ההפעלה: עד 3 שעות, בהתאם למשך האירוע

NDS-1-500.gif

מגלים את האור - סדנת מייקרים חווייתית

פעילות זו מתאימה להפנינג רב משתתפים. במרכז חלל העבודה, מורכבת קוביית ענק בגובה 2 מטרים. אף אחד לא יודע מה יש בתוכה. בעזרת כלי עבודה חשמליים (בפיקוח הדוק של צוות ההדרכה, קודחים הילדים בדפנות הקוביה ומגלים שמתוך הקדחים בוקע אור. מתוך החוויה של "הרס" דפנות הקוביה, בוקעות קרני אור המאירות את הרצפה, הקירות והתקרה. 

ההפעלה מתאימה ל-30-50 משתתפים | משך ההפעלה: שעה וחצי

IMG_20191101_030020.png

שוק המציאות - הפתעה של יצירה בחומרים ממוחזרים

כמו במסעדות המגישות מנות שפים מפירות העונה, אנו מציעים סדנאות שההשראה להן התקבלה מחומרי מיחזור מדהימים שאספנו ממפעלי תעשייה. חומרים איכותיים שתפקידם במפעלים הסתיים. כך המצאנו כמה מהסדנאות שאנחנו מציעים. הפעם, לא תדעו מראש מה יגיע ומה בדיוק נעשה. על בסיס חומרים שאנו צוברים אצלנו, נרקח סדנה מדליקה ומאתגרת שתעורר את היצירתיות והדימיון. ובסיום הסדנה, מובטח שכל ילד יקח הביתה תוצר מרשים להתגאות בו. תוצרים שלא היו אפשריים ללא הקשרים שלנו עם מפעלי תעשייה הרבים שמעבירים אלינו אוצרות. במקום לזבל – אנו מעבירים אותם לאמנות.

הסדנה מתאימה ל-20 משתתפים | משך הסדנה: שעה וחצי

DSC06761.jpg

קוסם המלחמה - הרצאה/מופע | למבוגרים ובני הגיל השלישי

האם מיחזור רעיונות תורם לקיימות? תורם לחברה? יורם בר-סלע, מוותיקי הקוסמים בארץ וחתן מפעל חיים מטעם איגוד אמני ישראל, מספר על קוסמים שמעבירים ידע ורעיונות מעולם הבמה לתחומי עיסוק אחרים. למשל: הסוואה והונאה בשדה הקרב, קסמים בעולם הביון, תכנון מוצרים "בלתי אפשריים", שימוש בקסמים בשיווק ומכירות, טיפול בילדים משותקים והפחתת כאבים באמצעות קסמים, הוראת מתמטיקה ומדעים ועוד. ובכולם, מעורב יורם באופן אישי. הסיפורים מרתקים. הם מבוססים על ידע רב וניסיונו המקצועי של יורם, מלווים בקטעי קסמים הומוריטיים, מומחיותו של יורם. זהו בילוי אינטלקטואלי מהנה ויוצא דופן. חוויה המעוררת מחשבות על מתיחת גבולות החשיבה היצירתית, חדשנות וחשיבה מחוץ לקופסה.

האירוע מתאים ל-50-150 איש | משך ההרצאה: שעה וחצי

תמונה1.png

מייקרים יוזמים - לחלום בגדול... ולהגשים

סדנה בת 6 פגישות ליזמים טכנולוגיים וחברתיים. משתתפי הסדנה, נערות ונערים בחטיבות ביניים ובתיכון, יבחרו לעצמם פרוייקט ויקדמו אותו במסגרת הסדנה. המנחים: ארז בלושטיין ויורם בר-סלע.

הקורס מתאים ל-20 משתתפים | משך כל מפגש: שעה וחצי

Untitled-2.jpg

תיקונצ'יקים - לומדים איך להתקין ולתקן דברים בבית

סדנת 15 פגישות. המשתתפים ילמדו כיצד לתחזק ולתקן דברים בבית. למשל: תליית תמונות, צביעה, תיקוני אופניים, החלפת נורות, תיקוני נגרות קלים, אינסטלציה ועוד. המשתתפים יוכלו לתרגל על דגמים המדמים את המצב בבית. מעבר לסיפוק וההנאה, יוכלו בוגרי הקורס לחסוך להוריהם כסף רב ע"י ביצוע עצמי של תיקונים בבית. 

הקורס מתאים ל-20 משתתפים | משך כל מפגש: שעה וחצי

Untitled-1.jpg

מייקרים בספריה - תיכנות ויצירה מחומרים ממוחזרים

בחלקה הראשון של הסדנה יבנו הילדים דמות רובוטית יצירתית מחומרים ממוחזרים. בחצי השני, ילמדו הילדים תכנות על בסיס של משחק מחשב חווייתי, שהם יקבעו את כללי ההתנהגות שלו. זו הזדמנות להתנסות בשילוב של עולם התוכנה והעולם הפיזי היצירתי.

הסדנה מתאימה ל-8 משתתפים. יש צורך ב-8 מחשבים | משך המפגש: 3 שעות + הפסקה

10.png
bottom of page